תיקון מרזבים

תיקון מרזבים – כל מה שחייבים לדעת

עם השנים עלולים לקרות מקרים בהם המרזב נהרס או נסתם. במקרים כאלו זה הזמן להתקשר לבעל מקצוע שיגיע ויתקן את המרזב. ממש מומלץ שלא לחכות עם תיקון מרזבים מאחר וזה עלול להיות בעייתי מאוד לקירות הבית או לתקרה. בדרך כלל התקלות קורות בגלל סדקים שונים או בלאי של המרזב עצמו לאחר כמה שנים. במצבים כאלו יכול להיווצר מצב שהמים חודרים אל הקיר של הבית. כמובן שסתימה במרזב אפשר לפתור לפעמים לבד, אם מצליחים לנקות אותו מהסתימה ללא נזקים. אבל תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כדי לוודא שאנחנו לא עושים יותר נזק מתועלת.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר על תיקון מרזבים – חייגו אלינו 1-800-295-296

תיקון מרזבים – הסיבות הנפוצות ביותר

בדרך כלל מרזבים ייסתמו בגלל דברים שעפו לתוכם במהלך הקיץ ולא נוקו. עלים, לשלשת יונים או ציפורים אחרות ואפילו קנים שלמים של ציפורים שהתמקמו במרזב. לעיתים גם שיפוצים בסביבה או סופות חול עלולות לגרום להצטברות משמעותית של אבק במרזבים. כמובן שבתים שנבנים או משופצים יכולים לגרום לכך שבתוך המרזב יהיה שאריות ברזל או בטון. אלו הבעיות הנפוצות והפשוטות יחסית. הבעיות הרציניות יותר מתחילות כשישנה חלושה במרזב עצמו, סדקים או חורים של ממש.

מתי צריך מרזב חדש ומתי אפשר לתקן?

חידוש של מרזבים צריך להתבצע רק במקרים של כשלים רציניים וחמורים במיוחד. בעיקר כשהמרזב כבר יחסית ותיק או שיש בו נזק משמעותי. בדרך כלל רוב התיקונים לא דורשים להחליף את המרזב כולו. עם זאת, במידה ומדובר במרזבים ישנים יחסית, הבלאי שלהם עלול להביא למצב של תקלות חוזרות ואז מומלץ להחליף. כמובן שגם אם ישנו שבר או סדקים במרזב עצמו צריך להחליף אותו. אפשר להתנחם בעובדה שרוב רובם של התיקונים הם פתיחה של סתימות או בעיות אחרות קלות יותר, שהפתרונות שלה אינם כוללים התקנה מחודשת אלא רק ניקיון של תוך המרזב.

איך נמנעים מתיקונים?

קודם כל, תחזוקה ואחזקה איכותית יכולים להבטיח שלא יהיו סתימות במרזבים בבית. לפני כל חורף צריך לבצע בדיקה במרזבים ולנקות אותם מכל מה שהספיק להיכנס אליהם בקיץ. הניקיון הזה עוזר להבטיח שלא תהיינה סתימות במרזבים בגשם הראשון. שנית, עוד בשלב ההתקנה חשוב לוודא שבחרנו מרזב איכותי יחסית שלא נהרס בקלות. חשוב לוודא גם שאת המרזב חיברו לקירות בעזרת קיבוע ברגים או שלות. אלתורים כאלו ואחרים פשוט לא יחזיקו את המרזב במקומו. במקרים מסויימים – תיקון מרזבים בזמן יפתור את הבעיה וייתן לנו שקט לתקופת החורף.

כמובן שאפשר גם לבחור להתקין על המרזב רשת מיוחדת שתפקידה למנוע כניסה של דברים שעלולים לחסום את זרימת המים אל תוך המרזב. גם במקרה כזה, עדיין יהיה צריך לבדוק את המרזב לפני גשמים צפויים, כדי לוודא שלא נכנסו אליו חפצים קטנים שעלולים להצטבר יחד ולגרום לחסימה של זרימת המים.